BOB newest

Deze lijst is een weerslag van alle waarnemingen die ik heb gedaan en die conform de beslissingen van de Commissie Dwaalgasten Nederlandse Avifauna (CDNA) en de Commissie Systematiek Nederlandse Avifauna (CSNA) zijn.

Eenden - Anatidae

   Witkopeend - Oxyura leucocephala - (01-02-1998, Oudekerkerplas)
   Knobbelzwaan - Cygnus olor - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Kleine Zwaan - Cygnus bewickii - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Wilde Zwaan - Cygnus cygnus - (07-02-1989, Lauwersmeer)
   Witbuikrotgans - Branta hrota - (03-01-1996, Wieringen)
   Rotgans - Branta bernicla - (28-10-1989, Eemshaven)
   Zwarte Rotgans - Branta nigricans - (28-03-1998, Schiermonnikoog)
   Roodhalsgans - Branta ruficollis - (24-11-1990, Lauwersmeer)
   Brandgans - Branta leucopsis - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Kleine Canadese Gans - Branta hutchinsii - (26-04-1998, Lauwersmeer)
   Sneeuwgans - Anser caerulescens - (10-11-1990, Lauwersmeer)
   Ross' Gans - Anser rossii - (28-11-1999, Zuid-Beijerland)
   Grauwe Gans - Anser anser - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Taigarietgans - Anser fabalis - (08-02-1997, Roden)
   Toendrarietgans - Anser serrirostris - (15-12-1990, Lauwersmeer)
   Kleine Rietgans - Anser brachyrhynchus - (15-12-1990, Lauwersmeer)
   Kolgans - Anser albifrons - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   - Groenlandse Kolgans - Anser a flavirostris - (16-03-2001, Breukeleveen - Polder Achteraf)
   Dwerggans - Anser erythropus - (10-11-1990, Lauwersmeer)
   IJseend - Clangula hyemalis - (07-02-1989, Lauwersmeer)
   Koningseider - Somateria spectabilis - (30-01-1991, Harlingen)
   Eider - Somateria mollissima - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Brilzee-eend - Melanitta perspicillata - (25-04-2010, Texel)
   Grote Zee-eend - Melanitta fusca - (12-02-1990, Texel)
   Zwarte Zee-eend - Melanitta nigra - (12-02-1990, Texel)
   Amerikaanse Zee-eend - Melanitta americana - (28-10-2022, Schiermonnikoog)
   Buffelkopeend - Bucephala albeola - (07-11-2004, Almere)
   Brilduiker - Bucephala clangula - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Nonnetje - Mergellus albellus - (18-02-1998, Lauwersmeer)
   Grote Zaagbek - Mergus merganser - (07-02-1989, Lauwersmeer)
   Middelste Zaagbek - Mergus serrator - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Bergeend - Tadorna tadorna - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Casarca - Tadorna ferruginea - (01-08-1992, Steile Bank)
   Marmereend - Marmaronetta angustirostris - (15-08-2004, Pannerden)
   Krooneend - Netta rufina - (25-08-1992, Oostvaardersplassen)
   Tafeleend - Aythya ferina - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Amerikaanse Tafeleend - Aythya americana - (07-02-2016, Noordhorn)
   Witoogeend - Aythya nyroca - (17-08-1995, Oostvaardersplassen)
   Ringsnaveleend - Aythya collaris - (24-04-1982, Roden)
   Kuifeend - Aythya fuligula - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Topper - Aythya marila - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Kleine Topper - Aythya affinis - (26-05-2002, Hoogkerk)
   Zomertaling - Spatula querquedula - (10-05-1998, Lauwersmeer)
   Slobeend - Spatula clypeata - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Blauwvleugeltaling - Spatula discors - (02-06-1992, Eemshaven)
   Siberische Taling - Sibirionetta formosa - (21-05-2006, Durgerdam)
   Bronskopeend - Mareca falcata - (25-05-1994, Lauwersmeer)
   Krakeend - Mareca strepera - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Smient - Mareca penelope - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Amerikaanse Smient - Mareca americana - (28-03-1998, Hoeksmeer)
   Wilde Eend - Anas platyrhynchos - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Pijlstaart - Anas acuta - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Wintertaling - Anas crecca - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Amerikaanse Wintertaling - Anas carolinensis - (08-04-1995, Lauwersmeer)

Hoenders - Phasianidae

   Kwartel - Coturnix coturnix - (02-06-1995, Peize)
   Korhoen - Tetra tetrix - (14-04-1994, Holterberg)
   Patrijs - Perdix perdix - (28-10-1989, Eemshaven)

Flamingo's - Phoenicopteridae

   Flamingo - Phoenicopterus roseus - (15-08-1986, Lauwersmeer)

Futen - Podicipedidae

   Dodaars - Tachybaptus ruficollis - (26-04-1984, Lauwersmeer)
   Roodhalsfuut - Podiceps grisegena - (08-10-1988, Lauwersmeer)
   Fuut - Podiceps cristatus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Kuifduiker - Podiceps auritus - (29-12-1990, Lauwersmeer)
   Geoorde Fuut - Podiceps nigricollis - (15-08-1986, Lauwersmeer)

Duiven - Columbidae

   Holenduif - Columba oenas - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Houtduif - Columba palumbus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Zomertortel - Streptopelia turtur - (30-05-1989, Schiermonnikoog)
   Oosterse Tortel - Streptopelia orientalis - (23-01-2010, Wergea)
   - Meenatortel - Streptopelia o meena - (23-01-2010, Wergea)
   Turkse Tortel - Streptopelia decaocto - (10-05-1988, Lauwersmeer)

Nachtzwaluwen - Caprimulgidae

   Nachtzwaluw - Caprimulgus europaeus - (30-07-1992, Amsterdamseveld)

Gierzwaluwen - Apodidae

   Alpengierzwaluw - Tachymarptis melba - (16-11-2002, Wageningen)
   Vale Gierzwaluw - Apus pallidus - (08-11-2015, IJmuiden)
   Gierzwaluw - Apus apus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)

Koekoeken - Cuculidae

   Kuifkoekoek - Clamator glandarius - (29-03-1994, Onnen)
   Koekoek - Cuculus canorus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)

Rallen - Rallidae

   Waterral - Rallus aquaticus - (28-10-1989, Eemshaven)
   Kwartelkoning - Crex crex - (17-09-1993, Lauwersmeer)
   Porseleinhoen - Porzana porzana - (03-06-1992, Lauwersmeer)
   Klein Waterhoen - Zapornia parva - (18-09-2011, Lepelaarsplassen)
   Kleinst Waterhoen - Zapornia pusilla - (14-06-1999, Den Nul)
   Waterhoen - Gallinula chloropus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Meerkoet - Fulica atra - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Purperkoet - Porphyrio porphyrio - (19-12-2021, Alblasserdam)

Kraanvogels - Gruidae

   Kraanvogel - Grus grus - (13-04-1992, Lauwersmeer)

Trappen - Otididae

   Kleine Trap - Tetrax tetrax - (03-09-2011, Otterloo)
   Grote Trap - Otis tarda - (20-01-1996, Rolde)

Duikers - Gaviidae

   Roodkeelduiker - Gavia stellata - (07-02-1989, Lauwersmeer)
   Parelduiker - Gavia arctica - (12-02-1990, Texel)
   IJsduiker - Gavia immer - (02-01-1999, Brouwersdam)
   Geelsnavelduiker - Gavia adamsii - (03-03-2013, Grevelingen)

Noordelijke Stormvogeltjes - Hydrobatidae

   Stormvogeltje - Hydrobates pelagicus - (24-11-2023, Haven Lauwersoog)
   Vaal Stormvogeltje - Hydrobates leucorhous - (12-10-1997, Lauwersoog)

Stormvogels - Procellariidae

   Noordse Stormvogel - Fulmarus glacialis - (17-08-1994, Noordwijk Aan zee)
   Grauwe Pijlstormvogel - Ardenna grisea - (09-10-1999, Texel)
   Noordse Pijlstormvogel - Puffinus puffinus - (09-10-1999, Texel)
   Vale Pijlstormvogel - Puffinus mauretanicus - (23-07-2008, Camperduin)

Ooievaars - Ciconiidae

   Zwarte Ooievaar - Ciconia nigra - (30-05-1992, Roden)
   Ooievaar - Ciconia ciconia - (23-05-1989, Schiermonnikoog)

Pelikanen - Pelecanidae

   Roze Pelikaan - Pelecanus onocrotalus - (23-05-2006, Oosterschar)

Reigers - Ardeidae

   Roerdomp - Botaurus stellaris - (01-06-1990, Oostvaardersplassen)
   Woudaap - Ixobrychus minutus - (19-07-1997, Lauwersmeer)
   Kwak - Nycticorax nycticorax - (16-08-1997, Lauwersmeer)
   Groene Reiger - Butorides virescens - (30-04-2006, Amsterdam)
   Ralreiger - Ardeola ralloides - (29-05-2001, Rammegors)
   Koereiger - Bubulcus ibis - (31-08-1994, Zuidlaardermaar)
   Blauwe Reiger - Ardea cinerea - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Purperreiger - Ardea purpurea - (01-08-1992, Oostvaardersplassen)
   Grote Zilverreiger - Ardea alba - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Kleine Zilverreiger - Egretta garzetta - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)

Ibissen - Threskiornithidae

   Lepelaar - Platalea leucorodia - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Zwarte Ibis - Plegadis falcinellus - (08-10-1994, Stitswerd)

Jan-van-Genten - Sulidae

   Jan-van-gent - Morus bassanus - (10-01-1993, Peizermade)

Aalscholvers - Phalacrocoracidae

   Dwergaalscholver - Microcarbo pygmeus - (24-01-1999, Montfoort)
   Kuifaalscholver - Phalacrocorax aristotelis - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Aalscholver - Phalacrocorax carbo - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   - Grote Aalscholver - Phalacrocorax c carbo - (06-01-2008, Hoornse Meer)

Grielen - Burhinidae

   Griel - Burhinus oedicnemus - (30-07-2007, Losser)

Scholeksters - Haematopodidae

   Scholekster - Haematopus ostralegus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)

Kluten - Recurvirostridae

   Steltkluut - Himantopus himantopus - (14-05-1992, Eemshaven)
   Kluut - Recurvirostra avosetta - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)

Plevieren - Charadriidae

   Zilverplevier - Pluvialis squatarola - (08-10-1988, Lauwersmeer)
   Goudplevier - Pluvialis apricaria - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Amerikaanse Goudplevier - Pluvialis dominica - (24-05-2008, Prunjepolder)
   Aziatische Goudplevier - Pluvialis fulva - (08-07-2001, Lauwersmeer)
   Morinelplevier - Charadrius morinellus - (27-05-1991, Oostvaardersplassen)
   Killdeerplevier - Charadrius vociferus - (05-05-2005, Rottige Meenthe)
   Bontbekplevier - Charadrius hiaticula - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Kleine Plevier - Charadrius dubius - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Grijskopkievit - Vanellus cinereus - (27-06-2019, Workum)
   Steppekievit - Vanellus gregarius - (07-04-1996, Lopik)
   Witstaartkievit - Vanellus leucurus - (25-02-1989, Assendelft)
   Kievit - Vanellus vanellus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Kaspische Plevier - Anarhynchus asiaticus - (12-01-2014, Wissenkerke)
   Woestijnplevier - Anarhynchus leschenaultii - (23-06-2001, Flevopolder)
   Strandplevier - Anarhynchus alexandrinus - (18-08-1992, Schiermonnikoog)

Strandlopers - Scolopacidae

   Regenwulp - Numenius phaeopus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Kleine Regenwulp - Numenius minutus - (24-12-2019, Barsingerhorn)
   Wulp - Numenius arquata - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Grutto - Limosa limosa - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Rosse Grutto - Limosa lapponica - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Steenloper - Arenaria interpres - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Kanoet - Calidris canutus - (12-02-1990, Texel)
   Kemphaan - Calidris pugnax - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Siberische Strandloper - Calidris acuminata - (07-08-1998, Lauwersmeer)
   Breedbekstrandloper - Calidris falcinellus - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Krombekstrandloper - Calidris ferruginea - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Steltstrandloper - Calidris himantopus - (14-05-2004, Lauwersmeer)
   Taigastrandloper - Calidris subminuta - (23-10-2009, Zwolle)
   Temmincks Strandloper - Calidris temminckii - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Drieteenstrandloper - Calidris alba - (12-02-1990, Texel)
   Bonte Strandloper - Calidris alpina - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Paarse Strandloper - Calidris maritima - (06-02-1991, Lauwersmeer)
   Bairds Strandloper - Calidris bairdii - (14-07-2015, Den Helder)
   Kleine Strandloper - Calidris minuta - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Bonapartes Strandloper - Calidris fuscicollis - (07-08-1999, Den Oever)
   Blonde Ruiter - Calidris subruficollis - (13-06-1993, Lauwersmeer)
   Gestreepte Strandloper - Calidris melanotos - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Alaskastrandloper - Calidris mauri - (16-08-2019, Westhoek)
   Grijze Strandloper - Calidris pusilla - (09-08-1998, Lauwersmeer)
   Grote Franjepoot - Phalaropus tricolor - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Grauwe Franjepoot - Phalaropus lobatus - (20-05-1990, Lauwersmeer)
   Rosse Franjepoot - Phalaropus fulicarius - (08-04-1995, Lauwersmeer)
   Terekruiter - Xenus cinereus - (21-05-1998, Den Oever)
   Oeverloper - Actitis hypoleucos - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Amerikaanse Oeverloper - Actitis macularius - (23-01-2015, Medemblik)
   Witgat - Tringa ochropus - (25-08-1989, Lauwersmeer)
   Zwarte Ruiter - Tringa erythropus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Grote Geelpootruiter - Tringa melanoleuca - (29-05-2004, Hilversum)
   Groenpootruiter - Tringa nebularia - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Kleine Geelpootruiter - Tringa flavipes - (16-07-1998, Lauwersmeer)
   Poelruiter - Tringa stagnatilis - (22-06-1990, Hoeksmeer)
   Bosruiter - Tringa glareola - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Tureluur - Tringa totanus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Bokje - Lymnocryptes minimus - (06-02-1991, Lauwersmeer)
   Grote Grijze Snip - Limnodromus scolopaceus - (12-05-1990, Lauwersmeer)
   Houtsnip - Scolopax rusticola - (06-02-1991, Lauwersmeer)
   Watersnip - Gallinaggallinags - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Poelsnip - Gallinagmedia - (24-05-2015, Velp)

Vorkstaartplevieren - Glareolidae

   Vorkstaartplevier - Glareola pratincola - (01-06-1996, Flevopolder)
   Oosterse Vorkstaartplevier - Glareola maldivarum - (08-09-2014, Stinkgat)
   Steppevorkstaartplevier - Glareola nordmanni - (24-06-2007, Buinen)

Alken - Alcidae

   Papegaaiduiker - Fratercula arctica - (21-10-2016, Texel)
   Zwarte Zeekoet - Cepphus grylle - (28-01-2005, Terschelling)
   Alk - Alca torda - (12-02-1990, Texel)
   Kleine Alk - Alle alle - (10-11-1990, Texel)
   Kortbekzeekoet - Uria lomvia - (29-07-2012, Lauwersoog)
   Zeekoet - Uria aalge - (18-02-1988, Lauwersmeer)

Jagers - Stercorariidae

   Kleinste Jager - Stercorarius longicaudus - (18-08-1994, Noordwijk Aan zee)
   Kleine Jager - Stercorarius parasiticus - (18-10-1991, Eemshaven)
   Middelste Jager - Stercorarius pomarinus - (12-10-1997, Lauwersmeer)
   Grote Jager - Stercorarius skua - (14-09-1997, Lauwersmeer)

Meeuwen - Laridae

   Drieteenmeeuw - Rissa tridactyla - (12-02-1990, Texel)
   Vorkstaartmeeuw - Xema sabini - (12-01-1995, Lauwersmeer)
   Dunbekmeeuw - Chroicocephalus genei - (06-05-2006, Enkhuizen)
   Kleine Kokmeeuw - Chroicocephalus philadelphia - (16-06-2012, Texel)
   Kokmeeuw - Chroicocephalus ridibundus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Dwergmeeuw - Hydrocoloeus minutus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Ross' Meeuw - Rhodostethia rosea - (24-10-2011, Numansdorp)
   Lachmeeuw - Larus atricilla - (25-08-1997, Groningen)
   Franklins Meeuw - Larus pipixcan - (20-02-2002, Kampen)
   Zwartkopmeeuw - Larus melanocephalus - (26-06-1991, Slikken van de Heen West)
   Stormmeeuw - Larus canus - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Ringsnavelmeeuw - Larus delawarensis - (02-01-1999, Goes)
   Kleine Mantelmeeuw - Gull Larus fuscus - (25-08-1989, Lauwersmeer)
   - Baltische Mantelmeeuw - Larus fuscus fuscus - (20-12-2006, Groningen)
   Zilvermeeuw - Larus argentatus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   - Scandinavische Zilvermeeuw - Larus argentatus argentatus - (15-12-2017, Lauwersoog)
   Geelpootmeeuw - Larus michahellis - (17-10-1997, Katwijk)
   Pontische Meeuw - Larus cachinnans - (06-12-1998, Hoogeveen)
   Thayers Meeuw - Larus thayeri - (17-04-2015, Bergen aan Zee)
   Kleine Burgemeester - Larus glaucoides - (09-03-1995, Groningen)
   - Kumliens Meeuw - Larus glaucoides kumlieni - (15-03-2020, Julianadorp)
   Grote Burgemeester - Larus hyperboreus - (10-12-1990, Groningen)
   Grote Mantelmeeuw - Larus marinus - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Dwergstern - Sternula albifrons - (08-10-1988, Lauwersmeer)
   Lachstern - Gelochelidon nilotica - (24-08-1992, Lauwersmeer)
   Reuzenstern - Hydroprogne caspia - (01-08-1992, Steile Bank)
   Witwangstern - Chlidonias hybrida - (30-12-1991, Oostvaardersplassen)
   Witvleugelstern - Chlidonias leucopterus - (14-05-1992, Eemshaven)
   Zwarte Stern - Chlidonias niger - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Dougalls Stern - Sterna dougallii - (27-06-2020, Camperduin)
   Visdief - Sterna hirundo - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Noordse Stern - Sterna paradisaea - (28-04-1990, Terschelling)
   Forsters Stern - Sterna forsteri - (17-04-2016, Texel)
   Grote Stern - Sterna sandvicensis - (28-04-1990, Terschelling)

Visarenden - Pandionidae

   Visarend - Pandion haliaetus - (24-08-1993, Oostvaardersplassen)

Sperwers - Accipitridae

   Grijze Wouw - Elanus caeruleus - (21-06-2000, Meerstalblok)
   Wespendief - Pernis apivorus - (31-05-1991, Oostvaardersplassen)
   Slangenarend - Circaetus gallicus - (24-08-1996, Delense Was)
   Vale Gier - Gyps fulvus - (08-07-2001, Burgh Haamstede)
   Monniksgier - Aegypius monachus - (15-07-2000, Ferwerd)
   Schreeuwarend - Clanga pomarina - (04-10-2021, Waspik)
   Bastaardarend - Clanga clanga - (31-08-1997, Lauwersmeer)
   Keizerarend - Aquila heliaca - (09-10-2017, Staphorst)
   Steenarend - Aquila chrysaetos - (16-02-2002, Huis ter Heide)
   Bruine Kiekendief - Circus aeruginosus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Blauwe Kiekendief - Circus cyaneus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Steppekiekendief - Circus macrourus - (21-08-2011, Leutingewolde)
   Grauwe Kiekendief - Circus pygargus - (26-05-1991, Oostvaardersplassen)
   Sperwer - Accipiter nisus - (08-10-1988, Lauwersmeer)
   Havik - Accipiter gentilis - (26-10-1990, Roden)
   Zeearend - Haliaeetus albicilla - (30-12-1991, Oostvaardersplassen)
   Rode Wouw - Milvus milvus - (11-04-1991, Oostvaardersplassen)
   Zwarte Wouw - Milvus migrans - (21-05-1992, Roden)
   Hybride Zwarte Wouw x Oostelijke Zwarte Wouw - Milvus m migrans x Milvus m lineatus - (13-02-2022, Korendijkse Slikken)
   Ruigpootbuizerd - Buteo lagopus - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Buizerd - Buteo buteo - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Arendbuizerd - Buteo rufinus - (26-09-2013, Maasvlakte)

Kerkuilen - Tytonidae

   Kerkuil - Tyto alba - (08-04-1991, Oostvaardersplassen)

Uilen - Strigidae

   Sperweruil - Surnia ulula - (31-10-2005, Hooghalen)
   Dwerguil - Glaucidium passerinum - (29-12-2013, Lettele)
   Steenuil - Athene vidalii - (13-06-1993, Roderwolde)
   Ruigpootuil - Aegolius funereus - (11-04-1999, Norg)
   Dwergooruil - Owl Otus scops - (30-05-1998, Ooypolder)
   Ransuil - Asiotus - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Velduil - Asiflammeus - (28-10-1989, Eemshaven)
   Bosuil - Strix aluco - (30-05-1992, Paterswolde)
   Sneeuwuil - Bubscandiacus - (12-03-2000, Oostvaardersplassen)
   Oehoe - Bubo bubo - (18-04-1999, Maastricht)

Hoppen - Upupidae

   Hop - Upupa epops - (26-10-1994, Texel)

Bijeneters - Meropidae

   Bijeneter - Merops apiaster - (28-05-2001, Harkstede)
   Groene Bijeneter - Merops persicus - (05-08-2023, Fochteloerveen)

Scharrelaars - Coraciidae

   Scharrelaar - Coracias garrulus - (10-07-2011, Zuidland)

IJsvogels - Alcedinidae

   IJsvogel - Alcedo atthis - (01-06-1990, Oostvaardersplassen)

Spechten - Picidae

   Draaihals - Jynx torquilla - (24-08-1993, Oostvaardersplassen)
   Grijskopspecht - Picus canus - (09-05-2000, Oosterbeek)
   Groene Specht - Picus viridis - (01-06-1990, Oostvaardersplassen)
   Zwarte Specht - Dryocopus martius - (27-11-1990, Roden)
   Middelste Bonte Specht - Dendropicos medius - (18-04-1999, Vijlenerbos)
   Grote Bonte Specht - Dendrocopos major - (04-01-1990, Roden)
   Kleine Bonte Specht - Dryobates minor - (08-02-1991, Roden)

Valken - Falconidae

   Torenvalk - Falco tinnunculus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Roodpootvalk - Falco vespertinus - (30-07-1992, Amsterdamse Veld)
   Smelleken - Falco columbarius - (28-10-1989, Eemshaven)
   Boomvalk - Falco subbuteo - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Giervalk - Falco Rusticolus - (28-03-1998, Schiermonnikoog)
   Slechtvalk - Falcoperegrinus - (18-02-1988, Lauwersmeer)

Vireo's - Vireonidae

   Roodoogvireo - Vireoo livaceus - (28-10-2018, Texel)

Wielewalen - Oriolidae

   Wielewaal - Oriolus oriolus - (15-08-1986, Lauwersmeer)

Klauwieren - Laniidae

   Bruine Klauwier - Lanius cristatus - (19-01-2014, Netterden)
   Grauwe Klauwier - Lanius colluris - (07-06-1991, Oostvaardersplassen)
   Turkestaanse Klauwier - Lanius phoenicuroides - (14-08-2002, Texel)
   Daurische Klauwier - Lanius isabellinus - (02-10-2011, Texel)
   - Turkestaanse | Daurische Klauwier - Lanius phoenicuroides | isabellinus - (11-10-2014, Texel)
   Langstaartklauwier - Lanius schach - (31-10-2011, Den Helder)
   Kleine Klapekster - Lanius minor - (31-05-2013, Voorhout)
   Klapekster - Lanius excubitor - (10-04-1991, Oostvaardersplassen)
   - TaigaKlapekster - Lanius excubitor homeyeri - (21-08-2011, FochteloĆ«rveen)
   Steppeklapekster - Lanius lahtora pallidirostris - (28-10-2012, Texel)
   Roodkopklauwier - Lanius senator - (31-05-2001, Rammegors)

Kraaien - Corvidae

   Ekster - Pica pica - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Gaai - Garrulus glandarius - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Notenkraker - Nucifraga caryocatactes - (09-02-1997, Veenwouden)
   Kauw - Corvus monedula - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Roek - Corvus frugilegus - (09-10-1990, Roden)
   Zwarte Kraai - Corvus corone - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Bonte Kraai - Corvus cornix - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Raaf - Corvus corax - (24-08-1996, Delense Was)

Goudhanen - Regulidae

   Goudhaan - Regulus regulus - (03-01-1990, Roden)
   Vuurgoudhaan - Regulus ignicapilla - (06-12-1990, Groningen)

Buidelmezen - Remizidae

   Buidelmees - Remiz pendulinus - (01-06-1990, Oostvaardersplassen)

Mezen - Paridae

   Pimpelmees - Cyanistes caeruleus - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Koolmees - Parus major - (05-08-1986, Lauwersmeer)
   Kuifmees - Lophophanes cristatus - (05-12-1990, Roden)
   Zwarte Mees - Periparus ater - (28-10-1989, Eemshaven)
   Matkop - Poecile montanus - (26-10-1990, Roden)
   Glanskop - Poecile palustris - (05-12-1990, Roden)

Baardmannen - Panuridae

   Baardman - Panurus biarmicus - (10-11-1990, Lauwersmeer)

Leeuwerikken - Alaudidae

   Boomleeuwerik - Lullula arborea - (16-02-1991, Lauwersmeer)
   Veldleeuwerik - Alauda arvensis - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Kuifleeuwerik - Galerida cristata - (02-03-1993, IJmuiden)
   Strandleeuwerik - Eremophila flava - (23-10-1990, Eemshaven)
   Kortteenleeuwerik - Calandrella brachydactyla - (03-01-2008, Castricum)

Zwaluwen - Hirundinidae

   Oeverzwaluw - Riparia riparia - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Rotszwaluw - Ptyonoprogne rupestris - (18-11-2006, Hoorn)
   Boerenzwaluw - Hirundrustica - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Huiszwaluw - Martin Delichon urbicum - (15-08-1986, Lauwersmeer)
   Roodstuitzwaluw - Cecropis daurica rufula - (02-05-2010, Kraaijenbergse Plassen)

Struikzangers - Cettiidae

   Cetti's Zanger - Cettia cetti - (30-04-2000, Oostvoornse Meer)

Staartmezen - Aegithalidae

   Staartmees - Aegithalos caudatus - (04-01-1990, Roden)

Boszangers - Phylloscopidae

   Swinhoes Boszanger - Phylloscopus plumbeitarsus - (07-12-2013, Kamperhoek)
   Grauwe Fitis - Phylloscopus trochiloides - (09-08-2003, Schiermonnikoog)
   Noordse Boszanger - Phylloscopus borealis - (29-09-2001, Petten)
   Pallas Boszanger - Phylloscopus proregulus - (08-10-1999, Texel)
   Bladkoning - Phylloscopus inornatus - (08-10-1994, Eemshaven)
   Humes Bladkoning - Phylloscopus humei - (13-11-1994, Lauwersmeer)
   Raddes Boszanger - Phylloscopus schwarzi - (12-11-2021, Hondsbossche Zeewering)
   Bruine Boszanger - Phylloscopus fuscatus - (09-11-1997, Lauwersmeer)
   Bergfluiter - Phylloscopus bonelli - (13-06-2012, Rheden)
   Fluiter - Phylloscopus sibilatrix - (05-06-1990, Roden)
   Tjiftjaf - Phylloscopus collybita - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Siberische Tjiftjaf - Phylloscopus tristis - (10-10-2009, Texel)
   Iberische Tjiftjaf - Phylloscopus ibericus - (20-06-2001, Belfeld)
   Fitis - Phylloscopus trochilus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)

Grasmussen - Sylviidae

   Zwartkop - Sylvia atricapilla - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Tuinfluiter - Sylvia borin - (20-05-1990, Lauwersmeer)
   Afrikaanse Woestijngrasmus - Sylvia deserti - (28-11-2014, Alphen aan de Rijn)
   Woestijngrasmus - Sylvia nana - (15-11-2015, Terschelling)
   Sperwergrasmus - Sylvia nisoria - (10-10-2002, Texel)
   Humes Braamsluiper - Sylvia althaea - (02-01-2006, Groningen)
   - Siberische Braamsluiper - Sylvia althaea blythi - (29-12-2013, Eemshaven)
   - Vale braamsluiper - Sylvia althaea halimodendri - (02-01-2006, Groningen)
   Braamsluiper - Sylvia curruca - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Kleine Zwartkop - Sylvia melanocephala - (10-11-1993, Lauwersmeer)
   Westelijke Baardgrasmus - Sylvia inornata - (18-04-2016, Wageningen)
   Balkanbaardgrasmus - Sylvia cantillans - (30-04-2000, Maasvlakte)
   Grasmus - Sylvia communis - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Provencaalse Grasmus - Sylvia undata - (25-03-2001, Maasvlakte)

Sprinkhaanzangers - Locustellidae

   Sprinkhaanzanger - Locustella naevia - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Krekelzanger - Locustella fluviatilis - (29-05-2001, Asperen)
   Snor - Locustella luscinioides - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)

Rietzangers - Acrocephalidae

   Kleine Spotvogel - Iduna caligata - (11-10-2006, Maasvlakte)
   Oostelijke Vale Spotvogel - Iduna pallida - (29-10-2021, Nieuwvliet-Bad)
   Spotvogel - Hippolais icterina - (25-05-1990, Lauwersmeer)
   Orpheusspotvogel - Hippolais polyglotta - (08-06-2002, Tongerloo)
   Grote Karekiet - Acrocephalus arundinaceus - (11-06-1991, Dintelse Gorzen)
   Struikrietzanger - Acrocephalus dumetorum - (12-10-2013, Texel)
   Bosrietzanger - Acrocephalus palustris - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Kleine Karekiet - Acrocephalus scirpaceus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Waterrietzanger - Acrocephalus paludicola - (25-08-1989, Lauwersmeer)
   Rietzanger - Acrocephalus schoenobaenus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)

Graszangers - Cisticolidae

   Graszanger - Cisticola juncidis - (28-07-2003, Den Oever)

Pestvogels - Bombycillidae

   Pestvogel - Bombycilla garrulus - (13-01-1996, Den Helder)

Rotskruipers - Tichodromidae

   Rotskruiper - Tichodroma muraria - (13-01-1991, Amsterdam)

Boomklevers - Sittidae

   Boomklever - Sitta europaea - (02-02-1990, Roden)

Boomkruipers - Certhiidae

   Taigaboomkruiper - Certhia familiaris - (05-02-1991, Roden)
   Boomkruiper - Certhia brachydactyla - (03-01-1990, Roden)

Winterkoningen - Troglodytidae

   Winterkoning - Nannus troglodytes - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)

Spreeuwen - Sturnidae

   Roze Spreeuw - Pastor roseus - (23-11-1997, Anjum)
   Spreeuw - Sturnus vulgaris - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)

Waterspreeuwen - Cinclidae

   Waterspreeuw - Cinclus cinclus - (26-10-1993, Veenhuizen)

Lijsters - Turdidae

   Beflijster - Turdus torquatus - (26-04-1991, Oostvaardersplassen)
   Merel - Turdus merula - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Vale Lijster - Turdus obscurus - (15-11-2020, Paesens)
   Bruine Lijster - Turdus eunomus - (09-11-2016, Groningen)
   Zwartkeellijster - Turdus atrogularis - (13-01-1996, Den Helder)
   Kramsvogel - pilaris - (08-10-1988, Lauwersmeer)
   Zanglijster - Turdus philomelos - (28-10-1989, Eemshaven)
   Koperwiek - Turdus iliacus - (08-10-1988, Lauwersmeer)
   Grote Lijster - Turdus viscivorus - (31-03-1990, Roden)

Vliegenvangers - Muscicapidae

   Rosse Waaierstaart - Cercotrichas galactotes - (26-09-2013, Petten)
   Grauwe Vliegenvanger - Muscicapa striata - (25-05-1990, Lauwersmeer)
   Roodborst - Erithacus rubecula - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Noordse Nachtegaal - Luscinia luscinia - (24-05-1999, Ooypolder)
   Nachtegaal - Luscinia megarhynchos - (28-04-1990, Terschelling)
   Blauwborst - Luscinia svecica - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   - Roodsterblauwborst - Luscinia svevica svevica - (04-06-1999, Veendam)
   Roodkeelnachtegaal - Calliope calliope - (17-01-2016, Hoogwoud)
   Blauwstaart - Tarsiger cyanurus - (07-01-2007, Zandvoort)
   Kleine Vliegenvanger - Ficedula parva - (17-09-1993, Lauwersmeer)
   Withalsvliegenvanger - Ficedula albicollis - (07-05-2001, Terschelling)
   Bonte Vliegenvanger - Ficedula hypoleuca - (05-05-1990, Roden)
   Zwarte Roodstaart - Phoenicurus ochruros - (08-04-1991, Oostvaardersplassen)
   - Oosterse Zwarte Roodstaart - Phoenicurus ochruros phoenicuroides - (08-11-2012, Rolde)
   Gekraagde Roodstaart - Phoenicurus phoenicurus - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Rode Rotslijster - Monticola saxatilis - (01-05-2009, Stadskanaal)
   Paapje - Saxicola rubetra - (25-08-1989, Lauwersmeer)
   Aziatische Roodborsttapuit - Saxicola maurus - (10-10-2010, Texel)
   Stejnegers Roodborsttapuit - Saxicola stejnegeri - (08-10-2012, Texel)
   Roodborsttapuit - Saxicola rubicola - (01-06-1990, Oostvaardersplassen)
   Tapuit - Oenanthe oenanthe - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Izabeltapuit - Oenanthe isabellina - (02-09-2006, Eemshaven)
   Woestijntapuit - Oenanthe deserti - (06-05-2005, Fochteloërveen)
   Westelijke Blonde Tapuit - Oenanthe hispanica - (30-10-2004, Eemshaven)
   Oostelijke Blonde Tapuit - Oenanthe melanoleuca - (15-04-2018, Texel)
   Bonte Tapuit - Oenanthe pleschanka - (07-10-1990, Texel)

Heggenmussen - Prunellidae

   Alpenheggenmus - Prunella collaris - (10-05-2008, Vlieland)
   Heggenmus - Prunella modularis - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)

Mussen - Passeridae

   Huismus - Passer domesticus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Spaanse Mus - Passer hispaniolensis - (10-04-2009, Eemshaven)
   Ringmus - Passer montanus - (18-02-1988, Lauwersmeer)

Kwikstaarten - Motacillidae

   Engelse Kwikstaart - Motacilla flavissima - (01-05-1991, Zeeland)
   Gele Kwikstaart - Motacilla flava - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Noordse Kwikstaart - Motacilla thunbergi - (23-05-1989, Schiermonnikoog)
   Witkeelkwikstaart - Motacilla cinereocapilla - (05-05-2004, Makkum)
   - Italiaanse Kwikstaart - Motacilla cinereocapilla cinereocapilla - (05-05-2021, Bornerbroek-Wolbeslanden)
   Citroenkwikstaart - Motacilla citreola - (09-05-1999, Lauwersmeer)
   Grote Gele Kwikstaart - Motacilla cinerea - (25-03-1992, Lauwersmeer)
   Witte Kwikstaart - Motacilla alba - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Rouwkwikstaart - Motacilla yarrellii - (17-04-1991, Zeeland)
   Oostelijke Gele Kwikstaart - Motacilla tutchensis - (15-10-2022, Texel)
   Grote Pieper - Anthus richardi - (11-04-1992, Eemshaven)
   Mongoolse Pieper - Anthus godlewskii - (21-01-2007, Woerden)
   Duinpieper - Anthus campestris - (26-04-1998, Lauwersmeer)
   Siberische Boompieper - Anthus hodgsoni - (20-10-2015, Texel)
   Boompieper - Anthus trivialis - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Graspieper - Anthus pratensis - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Roodkeelpieper - Anthus cervinus - (22-05-1989, Schiermonnikoog)
   Siberische Waterpieper - Anthus japonicus - (12-02-2023, 's-Gravendeel - Polder Nieuw-Bonaventura - noord)
   Oeverpieper - Anthus petrosus - (12-02-1990, Texel)
   Waterpieper - Anthus spinoletta - (07-02-1990, Lauwersmeer)

Vinken - Fringillidae

   Keep - Fringilla montifringilla - (07-02-1989, Lauwersmeer)
   Vink - Fringilla coelebs - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Afrikaanse Vink - Fringilla spodiogenysis - (30-04-1999, Eemshaven)
   - Atlasvink - Fringilla spodiogenysis africana - (30-04-1999, Eemshaven)
   Appelvink - Coccothraustes coccothraustes - (01-08-1992, Oostvaardersplassen)
   Roodmus - Erythrina erythrina - (07-06-1991, Oostvaardersplassen)
   Haakbek - Pinicola enucleator - (17-11-2004, Groningen)
   Goudvink - Pyrrhula pyrrhula - (04-01-1990, Roden)
   Groenling - Chloris chloris - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   Kneu - Linaria cannabina - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Frater - Linaria flavirostris - (28-10-1989, Eemshaven)
   Kleine Barmsijs - Acanthis cabaret - (29-04-1994, Terschelling)
   Grote Barmsijs - Acanthis flammea - (05-02-1991, Roden)
   Witstuitbarmsijs - Acanthis hornemanni exilipes - (10-11-1990, Lauwersmeer)
   Witbandkruisbek - Loxia leucoptera - (14-12-1997, Kuinderbos)
   Kruisbek - Loxia curvirostra - (26-10-1990, Roden)
   Grote Kruisbek - Loxia pytyopsittacus - (22-12-2007, Bergen)
   Putter - Carduelis carduelis - (28-10-1989, Eemshaven)
   Europese Kanarie - Serinus serinus - (18-05-1997, Eemshaven)
   Sijs - Spinus spinus - (28-10-1989, Eemshaven)

Gorzen - Emberizidae

   Sneeuwgors - Plectrophenax nivalis - (18-02-1988, Lauwersmeer)
   IJsgors - Calcarius lapponicus - (28-10-1989, Eemshaven)
   Zwartkopgors - Emberiza melanocephala - (09-05-1997, Den Helder)
   Grauwe Gors - Emberiza calandra - (20-04-1990, Lauwersmeer)
   Bruinkeelortolaan - Emberiza caesia - (05-05-2013, Lauwersmeer)
   Ortolaan - Emberiza hortulana - (09-05-1999, Lauwersmeer)
   Cirlgors - Emberiza cirlus - (21-04-2018, Budel)
   Geelgors - Emberiza citrinella - (28-10-1989, Eemshaven)
   Witkopgors - Emberiza leucocephalos - (25-10-1994, Texel)
   Rietgors - Emberiza schoeniclus - (26-04-1984, Oostvaardersplassen)
   Geelbrauwgors - Emberiza chrysophrys - (21-10-2022, Bunne - Bongveenweg)
   Dwerggors - Emberiza pusilla - (08-10-2003, Texel)
   Bosgors - Emberiza rustica - (28-09-2019, Noordwijkerhout)

Amerikaanse Gorzen - Passerellidae

   Zanggors - Melospiza melodia - (21-02-2022, Prosperdorp)
   Witkeelgors - Zonotrichia albicollis - (28-10-2019, Maasvlakte)
   Grijze Junco - Junco hyemalis - (02-02-2015, Groningen)

Troepialen - Icteridae

   Baltimoretroepiaal - Icterus galbula - (06-01-2010, Alkmaar)

Amerikaanse Zangers - Parulidae

   Mirtezanger - Setophaga coronata - (13-10-2019, Schiermonnikoog)