Mijn Nederlandse Lijst - Vogels

Hieronder vind je mijn lijst met alle in Nederland waargenomen vogelsoorten. Qua telbaarheid volg ik de regels van het CDNA.

Eenden - Anatidae

   Witkopeend - Oxyura leucocephala - (02-01-1998, Oudekerkerplas)
   Kleine Canadese Gans - Branta hutchinsii - (26-04-1998, Lauwersmeer)
   - Hutchins' Canadese Gans - Branta h hutchinsii - (26-04-1998, Lauwersmeer)
   Ross' Gans - Anser rossii - (28-11-1999, Zuid-Beijerland)
   Taigarietgans - Anser fabalis - (08-02-1997, Roden)
   - Groenlandse Kolgans - Anser a flavirostris - (16-03-2001, Breukeleveen - Polder Achteraf)
   Koningseider - Somateria spectabilis - (30-01-1991, Harlingen)
   Brilzee-eend - Melanitta perspicillata - (25-04-2010, Texel)
   Buffelkopeend - Bucephala albeola - (07-11-2004, Almere)
   Kokardezaagbek - Lophodytes cucullatus - (01-12-2007, Biddinghuizen)
   Marmereend - Marmaronetta angustirostris - (15-08-2004, Pannerden)
   Amerikaanse Tafeleend - Aythya americana - (07-02-2016, Noordhorn)
   Ringsnaveleend - Aythya collaris - (24-04-1982, Roden)
   Kleine Topper - Aythya affinis - (26-05-2002, Hoogkerk)
   Blauwvleugeltaling - Spatula discors - (02-06-1992, Eemshaven)
   Siberische Taling - Sibirionetta formosa - (21-05-2006, Durgerdam)
   Bronskopeend - Mareca falcata - (25-05-1994, Lauwersmeer)
   Amerikaanse Smient - Mareca americana - (28-03-1998, Hoeksmeer)
   Amerikaanse Wintertaling - Anas carolinensis - (08-04-1995, Lauwersmeer)

Duiven - Columbidae

   Oosterse Tortel - Streptopelia orientalis - (23-01-2010, Wergea)
   - Meenatortel - Streptopelia o meena - (23-01-2010, Wergea)

Gierzwaluwen - Apodidae

   Alpengierzwaluw - Tachymarptis melba - (16-11-2002, Wageningen)
   Vale Gierzwaluw - Apus pallidus - (08-11-2015, IJmuiden)

Koekoeken - Cuculidae

   Kuifkoekoek - Clamator glandarius - (29-03-1994, Onnen)

Rallen - Rallidae

   Klein Waterhoen - Zapornia parva - (18-09-2011, Lepelaarsplassen)
   Purperkoet - Porphyrio porphyrio - (19-12-2021, Alblasserdam)

Trappen - Otididae

   Kleine Trap - Tetrax tetrax - (03-09-2011, Otterloo)
   Grote Trap - Otis tarda - (20-01-1996, Rolde)

Duikers - Gaviidae

   Geelsnavelduiker - Gavia adamsii - (03-03-2013, Grevelingen)

Pelikanen - Pelecanidae

   Roze Pelikaan - Pelecanus onocrotalus - (23-05-2006, Oosterschar)

Reigers - Ardeidae

   Groene Reiger - Butorides virescens - (30-04-2006, Amsterdam)
   Ralreiger - Ardeola ralloides - (29-05-2001, Rammegors)

Aalscholvers - Phalacrocoracidae

   Dwergaalscholver - Microcarbo pygmeus - (24-01-1999, Montfoort)

Grielen - Burhinidae

   Griel - Burhinus oedicnemus - (30-07-2007, Losser)

Plevieren - Charadriidae

   Amerikaanse Goudplevier - Pluvialis dominica - (24-05-2008, Prunjepolder)
   Aziatische Goudplevier - Pluvialis fulva - (08-07-2001, Lauwersmeer)
   Killdeerplevier - Charadrius vociferus - (05-05-2005, Rottige Meenthe)
   Grijskopkievit - Vanellus cinereus - (27-06-2019, Workum)
   Steppekievit - Vanellus gregarius - (07-04-1996, Lopik)
   Witstaartkievit - Vanellus leucurus - (25-02-1989, Assendelft)
   Kaspische Plevier - Anarhynchus asiaticus - (12-01-2014, Wissenkerke)
   Woestijnplevier - Anarhynchus leschenaultii - (23-06-2001, Flevopolder)

Strandlopers - Scolopacidae

   Kleine Regenwulp - Numenius minutus - (24-12-2019, Barsingerhorn)
   Siberische Strandloper - Calidris acuminata - (07-08-1998, Lauwersmeer)
   Breedbekstrandloper - Calidris falcinellus - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Steltstrandloper - Calidris himantopus - (14-05-2004, Lauwersmeer)
   Taigastrandloper - Calidris subminuta - (23-10-2009, Zwolle)
   Bairds Strandloper - Calidris bairdii - (14-07-2015, Den Helder)
   Bonapartes Strandloper - Calidris fuscicollis - (07-08-1999, Den Oever)
   Blonde Ruiter - Calidris subruficollis - (13-06-1993, Lauwersmeer)
   Alaskastrandloper - Calidris mauri - (16-08-2019, Westhoek)
   Grijze Strandloper - Calidris pusilla - (09-08-1998, Lauwersmeer)
   Grote Franjepoot - Phalaropus tricolor - (10-05-1988, Lauwersmeer)
   Terekruiter - Xenus cinereus - (21-05-1998, Den Oever)
   Amerikaanse Oeverloper - Actitis macularius - (23-01-2015, Medemblik)
   Grote Geelpootruiter - Tringa melanoleuca - (29-05-2004, Hilversum)
   Kleine Geelpootruiter - Tringa flavipes - (16-07-1998, Lauwersmeer)
   Grote Grijze Snip - Limnodromus scolopaceus - (12-05-1990, Lauwersmeer)
   Poelsnip - Gallinagmedia - (24-05-2015, Velp)

Vorkstaartplevieren - Glareolidae

   Vorkstaartplevier - Glareola pratincola - (01-06-1996, Flevopolder)
   Oosterse Vorkstaartplevier - Glareola maldivarum - (08-09-2014, Stinkgat)
   Steppevorkstaartplevier - Glareola nordmanni - (24-06-2007, Buinen)

Alken - Alcidae

   Zwarte Zeekoet - Cepphus grylle - (28-01-2005, Terschelling)
   Kortbekzeekoet - Uria lomvia - (29-07-2012, Lauwersoog)

Meeuwen - Laridae

   Dunbekmeeuw - Chroicocephalus genei - (06-05-2006, Enkhuizen)
   Kleine Kokmeeuw - Chroicocephalus philadelphia - (16-06-2012, Texel)
   Ross' Meeuw - Rhodostethia rosea - (24-10-2011, Numansdorp)
   Lachmeeuw - Larus atricilla - (25-08-1997, Groningen)
   Franklins Meeuw - Larus pipixcan - (20-02-2002, Kampen)
   Ringsnavelmeeuw - Larus delawarensis - (02-01-1999, Goes)
   - Baltische Mantelmeeuw - Larus fuscus fuscus - (20-12-2006, Groningen)
   Thayers Meeuw - Larus thayeri - (17-04-2015, Bergen aan Zee)
   - Kumliens Meeuw - Larus glaucoides kumlieni - (15-03-2020, Julianadorp)
   Dougalls Stern - Sterna dougallii - (27-06-2020, Camperduin)
   Forsters Stern - Sterna forsteri - (17-04-2016, Texel)

Sperwers - Accipitridae

   Grijze Wouw - Elanus caeruleus - (21-06-2000, Meerstalblok)
   Slangenarend - Circaetus gallicus - (24-08-1996, Delense Was)
   Vale Gier - Gyps fulvus - (08-07-2001, Burgh Haamstede)
   Monniksgier - Aegypius monachus - (15-07-2000, Ferwerd)
   Schreeuwarend - Clanga pomarina - (04-10-2021, Waspik)
   Bastaardarend - Clanga clanga - (31-08-1997, Lauwersmeer)
   Keizerarend - Aquila heliaca - (09-10-2017, Staphorst)
   Steenarend - Aquila chrysaetos - (16-02-2002, Huis ter Heide)
   Arendbuizerd - Buteo rufinus - (26-09-2013, Maasvlakte)

Uilen - Strigidae

   Sperweruil - Surnia ulula - (31-10-2005, Hooghalen)
   Dwerguil - Glaucidium passerinum - (29-12-2013, Lettele)
   Ruigpootuil - Aegolius funereus - (11-04-1999, Norg)
   Dwergooruil - Owl Otus scops - (30-05-1998, Ooypolder)
   Sneeuwuil - Bubscandiacus - (12-03-2000, Oostvaardersplassen)

Scharrelaars - Coraciidae

   Scharrelaar - Coracias garrulus - (10-07-2011, Zuidland)

Spechten - Picidae

   Grijskopspecht - Picus canus - (09-05-2000, Oosterbeek)

Valken - Falconidae

   Giervalk - Falco Rusticolus - (28-03-1998, Schiermonnikoog)

Vireo's - Vireonidae

   Roodoogvireo - Vireoo livaceus - (28-10-2018, Texel)

Klauwieren - Laniidae

   Bruine Klauwier - Lanius cristatus - (19-01-2014, Netterden)
   Turkestaanse Klauwier - Lanius phoenicuroides - (14-08-2002, Texel)
   Daurische Klauwier - Lanius isabellinus - (02-10-2011, Texel)
   - Turkestaanse | Daurische Klauwier - Lanius phoenicuroides | isabellinus - (11-10-2014, Texel)
   Langstaartklauwier - Lanius schach - (31-10-2011, Den Helder)
   Kleine Klapekster - Lanius minor - (31-05-2013, Voorhout)
   Steppeklapekster - Lanius lahtora pallidirostris - (28-10-2012, Texel)

Kraaien - Corvidae

   Notenkraker - Nucifraga caryocatactes - (09-02-1997, Veenwouden)

Leeuwerikken - Alaudidae

   Kuifleeuwerik - Galerida cristata - (02-03-1993, IJmuiden)
   Kortteenleeuwerik - Calandrella brachydactyla - (03-01-2008, Castricum)

Zwaluwen - Hirundinidae

   Rotszwaluw - Ptyonoprogne rupestris - (18-11-2006, Hoorn)

Boszangers - Phylloscopidae

   Swinhoes Boszanger - Phylloscopus plumbeitarsus - (07-12-2013, Kamperhoek)
   Noordse Boszanger - Phylloscopus borealis - (29-09-2001, Petten)
   Humes Bladkoning - Phylloscopus humei - (13-11-1994, Lauwersmeer)
   Raddes Boszanger - Phylloscopus schwarzi - (12-11-2021, Hondsbossche Zeewering)
   Bruine Boszanger - Phylloscopus fuscatus - (09-11-1997, Lauwersmeer)
   Bergfluiter - Phylloscopus bonelli - (13-06-2012, Rheden)
   Iberische Tjiftjaf - Phylloscopus ibericus - (20-06-2001, Belfeld)

Grasmussen - Sylviidae

   Afrikaanse Woestijngrasmus - Sylvia deserti - (28-11-2014, Alphen aan de Rijn)
   Woestijngrasmus - Sylvia nana - (15-11-2015, Terschelling)
   Humes Braamsluiper - Sylvia althaea - (02-01-2006, Groningen)
   - Siberische Braamsluiper - Sylvia althaea blythi - (29-12-2013, Eemshaven)
   - Vale braamsluiper - Sylvia althaea halimodendri - (02-01-2006, Groningen)
   Kleine Zwartkop - Sylvia melanocephala - (10-11-1993, Lauwersmeer)
   Westelijke Baardgrasmus - Sylvia inornata - (18-04-2016, Wageningen)
   Balkanbaardgrasmus - Sylvia cantillans - (30-04-2000, Maasvlakte)
   Provencaalse Grasmus - Sylvia undata - (25-03-2001, Maasvlakte)

Rietzangers - Acrocephalidae

   Kleine Spotvogel - Iduna caligata - (11-10-2006, Maasvlakte)
   Oostelijke Vale Spotvogel - Iduna pallida - (29-10-2021, Nieuwvliet-Bad)
   Struikrietzanger - Acrocephalus dumetorum - (12-10-2013, Texel)

Rotskruipers - Tichodromidae

   Rotskruiper - Tichodroma muraria - (13-01-1991, Amsterdam)

Lijsters - Turdidae

   Vale Lijster - Turdus obscurus - (15-11-2020, Paesens)
   Bruine Lijster - Turdus eunomus - (09-11-2016, Groningen)
   Zwartkeellijster - Turdus atrogularis - (13-01-1996, Den Helder)

Vliegenvangers - Muscicapidae

   Rosse Waaierstaart - Cercotrichas galactotes - (26-09-2013, Petten)
   - Roodsterblauwborst - Luscinia svevica svevica - (04-06-1999, Veendam)
   Roodkeelnachtegaal - Calliope calliope - (17-01-2016, Hoogwoud)
   Blauwstaart - Tarsiger cyanurus - (07-01-2007, Zandvoort)
   Withalsvliegenvanger - Ficedula albicollis - (07-05-2001, Terschelling)
   Rode Rotslijster - Monticola saxatilis - (01-05-2009, Stadskanaal)
   Aziatische Roodborsttapuit - Saxicola maurus - (10-10-2010, Texel)
   Stejnegers Roodborsttapuit - Saxicola stejnegeri - (08-10-2012, Texel)
   Izabeltapuit - Oenanthe isabellina - (02-09-2006, Eemshaven)
   Woestijntapuit - Oenanthe deserti - (06-05-2005, Fochteloërveen)
   Westelijke Blonde Tapuit - Oenanthe hispanica - (30-10-2004, Eemshaven)
   Oostelijke Blonde Tapuit - Oenanthe melanoleuca - (15-04-2018, Texel)
   Bonte Tapuit - Oenanthe pleschanka - (07-10-1990, Texel)

Heggenmussen - Prunellidae

   Alpenheggenmus - Prunella collaris - (10-05-2008, Vlieland)

Mussen - Passeridae

   Spaanse Mus - Passer hispaniolensis - (10-04-2009, Eemshaven)

Kwikstaarten - Motacillidae

   Witkeelkwikstaart - Motacilla cinereocapilla - (05-05-2004, Makkum)
   - Italiaanse Kwikstaart - Motacilla cinereocapilla cinereocapilla - (05-05-2021, Bornerbroek-Wolbeslanden)
   Citroenkwikstaart - Motacilla citreola - (09-05-1999, Lauwersmeer)
   Mongoolse Pieper - Anthus godlewskii - (21-01-2007, Woerden)

Vinken - Fringillidae

   Afrikaanse Vink - Fringilla spodiogenysis - (30-04-1999, Eemshaven)
   - Atlasvink - Fringilla spodiogenysis africana - (30-04-1999, Eemshaven)
   Haakbek - Pinicola enucleator - (17-11-2004, Groningen)
   Witstuitbarmsijs - Acanthis hornemanni exilipes - (10-11-1990, Lauwersmeer)

Gorzen - Emberizidae

   Zwartkopgors - Emberiza melanocephala - (09-05-1997, Den Helder)
   Bruinkeelortolaan - Emberiza caesia - (05-05-2013, Lauwersmeer)
   Cirlgors - Emberiza cirlus - (21-04-2018, Budel)
   Witkopgors - Emberiza leucocephalos - (25-10-1994, Texel)

Amerikaanse Gorzen - Passerellidae

   Zanggors - Melospiza melodia - (21-02-2022, Prosperdorp)
   Witkeelgors - Zonotrichia albicollis - (28-10-2019, Maasvlakte)
   Grijze Junco - Junco hyemalis - (02-02-2015, Groningen)

Troepialen - Icteridae

   Baltimoretroepiaal - Icterus galbula - (06-01-2010, Alkmaar)

Amerikaanse Zangers - Parulidae

   Mirtezanger - Setophaga coronata - (13-10-2019, Schiermonnikoog)